Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

AĞIT!

24 Nisan 2014, by Mustafa kadakal, category Genel

Ne Zamandan beri garip kaldım ben,
Hasretlik çok zormuş özledim oğlum.
Ana yüreğini bilirmisin sen,
Aylardır yolunu gözledim oğlum.
Çok zamandır selam bile gelmedi,
İçin İçin yandım kimse bilmedi.
Akranından bekar kimse kalmadı
Derdini kalbime gizledim oğlum.
Aylar,Günler derken seneler geçti.
Tarlayı tabanı komşular biçti.
Fidanlar büyüdü çiçeği açtı.
Bu senede yalnız gözledim oğlum.
Gayri dizlerim çıkmaz oldu yokuşu,
Durmak bilmez gözlerimin akışı.
Düğünü yapalım bekleme kışı,
İstediğin kıza sözledim oğlum.
(Baban)Sabri KADAKAL

ŞEHİT DENİLİNCE  BİRİSİ GELİR AKLIMA!

Şehitleri unutmak;ecdadına ihanettir.Unutmadıysanız,neslinizin en önemli mirasi sayılırsınız. Yıl 1979 Ağustos ayının 14 ü parlak bir sima ay yüzlü karayağız bir delikanlı.İftar saatinde iftarlık azığı ile çalıştığı taksi durağına gelirken,solcu teröristler tarafından hunharca katledilmişti.Suçu neydi; Ülkücü olmak,vatanını,Milletini özünden çok sevmek.Çalışkan olmak,büyüklerine saygılı, küçüklerini seven bir Türk Milliyetçisi.

Kadıköy Atatürk eğitim enstitüsü  ikinci sınıfında öğrenci iken;aynı sınıfta sağ görüşlü üç öğrenci den biri idi.Sol görüşlü öğrencilerden biri,öğretmen masasının altına bomba yerleştirir, sınıfta herkesi tehdit ederek, “kim ihbar ederse sonucuna katlanacak” söyler.Lokman ve iki arkadaşı biz Türk Milliyetcisiyiz kolumuza  kelepçe takdırmayız,ancak kimseyede şikayet etmeyiz,eğer  mahkemeye götürürlerse ifademizde doğruyu anlatırız demişler.İşte olay günü mahkeme çıkışında takip edenler maalesef bizi yasa boğdular. Takip eden günlerde olayın acısına dayanamayan yaslı baba yukarıda yazılı ağıt yazmış.

Bir ölüm vardır ki;ölümünde bile yeni bir dirilişin sembolü olur.Bir ölümde vardır ki;çevresine ölüm saçar,umutsuzluk aşılar,ölümü kutsar.İşte bunlardan birincisi güzelliğin sembolüdür, İkincisi  kötülüğün simgesidir.Şehit denilince o:yaşamak için ölendir.Ben hep öyle hatırlıyorum.

O belkide,sonucu biliyordu.Hiç kimseye eyvallah etmedi,doğduğu yuvada ikamet ederse,bir baskın sırasında aileden birine zarar gelir,ölümün ikinci tarifi yaşanır diye,hep aileden uzak dururdu:O vatan uğruna ülküsünü yüceltti. Bu vatanı bize emanet eden ecdadımızın anaları,biricik evladını askere gönderirken:

Git oğlum git,ya gazi ol ya şehit diyorlardı.

Canım Lokman’ım sen onlardan birisin.Sen şehitsin,ölmedin aramızda yaşıyorsun.Seni göremiyoruz ama biri şehit dese,hep sen gelirsin aklıma.

Ruhun Şad olsun,rahat uyu mahşerde sende bizleri  de unutma.Allahın rahmeti bereketi üzerine olsun.

Mustafa  Kadakal



Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?