Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

ANNE

29 Eylül 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

BİR ÇOCUĞUN ANNESİNE YAZDIĞI MEKTUP.

Canım Anneciğim ben, Seni Çok Seviyorum.
Neden hep dalıp dalıp gidiyorsun, neden bana hep üzgün üzgün bakıyorsun, neden hep aynı soruları tekrarlıyorsun, neden kendini suçlamaktan vazgeçmiyorsun, neden hep kızgınIık duyuyorsun?

Halbuki ben meleklere: “beni bu halde dünyaya gönderirseniz ben orda ne yaparım diye sorduğumda:” korkma dediler, orada sana sahip çıkacak sana bilmediklerini öğretecek güler yüzlü birisi var.Biz senin için en iyisini seçtik, sana o bizden daha iyi bakacaktır, sana birçok şeyi o öğretecektir ama unutma ki; senin de ona öğreteceğin birçok şey var, o sana öğretecek sen ona öğreteceksin ve bir gün kendi kendine yaşayabileceksin, ve sen ona ANNE” diyeceksin dediler.

Hadi anneciğim başlayalım çalışmaya, öncelikle ben sana ceza olarak değil ödül olarak gönderildim, ben senin ödülünüm bunun farkına varmalısın ve anneciğim bu ödülde suçlu aramana gerek yok bir an önce nedenler üzerinde durmaktan vazgeçip sonuçlar üzerinde yoğunlaşmaya başlamalısın. Benden utanma, insanların bakışlarına aldırma, beni gittiğin her yere götür, eğer kendi kendime yeterli hale gelmemi istiyorsan sakın anlamadığımı düşünme beni konsere, tiyatroya, sinemaya götür anneciğim? Belli mi olur bakarsın sen ve ben belkide toplumun meleklere bakış açısını değiştiririz ha ne dersin anneciğim?

ALINTI


Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?