Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

ANNELER GÜNÜ 2015

11 Mayıs 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

Bugün 10 Mayıs seni bir kez daha anmak arzusu ile duygularımı, düşüncelerimi okurlarımız ile paylaşmak istiyorum .Ancak bu dünyadaki ağaçlar kalem, denizler mürekkep olsa, anılarımı dağlara taşlara yazabilsem; İçimde bir yanardağ gibi tüten sevgimi anlatamam.

Anneciğim ebedi rahatına kavuşalı tam onsekiz yıl oldu. Sen bizi öksüz bıraktın ,aramızdan ayrıldın ama biz seni hiç unutmadık. Her namazda, bayramlarda, özel günlerde seni hep anıyoruz. Bizim için dünyanın en fedakar ve cefakar annesi ,eşi benzeri bulunmayan güzeli, aromatik kokulu, şefkatlisi seni nasıl unuturuz.

Karnımız acıktığında, üşüdüğümüzde, başımız ağrıdığında, yanımızda hep sen vardın. Başarılarımızı gördüğünde gururlandın, üzüldüğümüz zaman benzin solardı, hemen bizi bağrına basardın bizi rahatlatırdın. Gece uyandığımızda yanımızda olurdun, yemedin bizi yedirdin, giyinmedin hep bizi giydirdin, uyumadın bizi uyutana kadar. Seni nasıl unuturuz.

Canım annem; ben henüz 15 yaşımda iken komşu köydeki ölen bir yakınımızın taziyesine gidiyordun. Yeni doğmuş olan 3 aylık kız kardeşimi bir geceliğine, yaşlı baba annem ile bana bırakmıştın. Sen yanımızdan ayrıldıktan sonra bebek ağlamaya başladı ve gecenin geç saatlerine kadar hiç susmadı. Baba anne ile bebeği yedirdik, yatağını hazırladık, salıncakta salladık durmadı, kucağımızda gezdirdik durmadı. Hayli yorgun ve uykusuz kalmıştık ama bebeğin ağlaması da bizi üzüyordu. Baba annem çıkardığın eski elbiselerden birini istedi. Bende çok merak ederken bulup getirdim. Baba anne elbiseyi bebeğin üzerine örterek azcık salladı ve bebek ertesi günün erken saatlerine kadar uyudu ve hiç ağlamadı. Baba anneme sormuştum. Elbiseyi bebeğin üstüne örtünce neden uyudu. Baba annem, oğlum onu aldattık. Nasıl mı? Elbiseyi üzerine örtünce annesinin kokusunu aldı ve yanında olduğunu sandı, uyudu dedi. Bende çok merak etmiştim, bebek anne kokusu nasıl alır.Senin içindeki duygularını hala duyar gibiyiz.Seni nasıl unuturuz.

Her bebek dünyaya gelirken ağlar feryat eder. Ben yeni dünyada ne yaparım Allah’ım diye figan eder,ben yeni dünyada nasıl yaşarım. Allah’tan ona melekler ile bir nida gelir…!Senin için birini görevlendirdim. O sana yaşamayı öğretecek, sen ona ANNE diyeceksin.

Dünyada eşsiz bir güzellik varsa; oda senin ruhunda ve yüreğindedir. Seni asla unutmayacağız. Sen bizim kalbimizdesin. Ebedi ruhun şad olsun. Allahın rahmeti,bereketi üzerine olsun.Allah senden razı olsun. Rahat uyu sevgili anne.

En derin hislerimle ANNE’ler gününü kutluyorum.

10 Mayıs 2015
Mustafa Kadakal



Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?