Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

BİR AİLE DRAMI, İHANET!

26 Şubat 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

Yirmi yıl önce yazdığım,bu yazıyı içimde sır gibi sakladım.Bütün egolarımı yenerek,rezaleti, kepazeliği dost düşmanlarımız duymasın diye önledim.Ama en büyük düşman aile içindeymiş.

Kültürsüzlüğün, görgüsüzlüğün, basitliğin, açlığın, hazımsızlığın temelindeki kahinlik manevi değerlerimizi ortadan kaldırmakla yetmiyor kan bağını bile koparıyor,sonucu belli olmayan, telafiside mümkün olmayan husumet ortamı yaratıyor.En yakınındakiler bile senin iflah olmaz kifayetsizliğine, insanlıktan çıkmış olan öfkene,Allaha şirk koşma noktasına gelmiş kibrine dayanamıyorlardı.En uyanıklar bile kullanım tarihinin tamamen sona gelmesini bekleyenler kaldı çevrende.Birde bir delinin gölgesi ardında kirli oyunlarını yürütenler.

Hurafe,iftira,şirret ve cehaletten beslenen aklın;hırstan ve doymamışlıktan ibaret kişilğin,bir ağaç kovuğundan başka bir şey olmayan fani bedeninle tarihin onurlu sayfalarında yer almaya hakkın kaldı mı? Olmayan vicdanınla bir gün olsun kendini, acaba biraz ileri mi gidiyorum diye hiç vicdanın sızlamadı mı? O kadar gaflete dalmışsın ki;yaptıkların sana zevk,etrafındaki dalkavuklara şefk veriyordu.Çünkü bir genelev fedaisi gibi,delikanlı oluşun naylon,kabadayılığın hikaye,dürüstlüğün yalan,hak adalet merhamet gibi kavramlar aklından bile geçmiyordu.

Yazıklar olsun…! Yüzlerce,binlerce kere, Yazıklar olsun ki:

Senin aklını başından alan riyakar insanlar,ecdadını ömür boyu inletip ağlatmadılar mı? Yurt dışına güç bela üç kuruşunu elinden alıp,kendilerine kamyon alıp seni üç kuruşa muhtaç etmediler mi? Sevdiklerinden ayrılıp yeniden yadellere gitmedin mi?

İstanbul’da iş sahibi oldun,ellerin arkanda gezerken inşaatçı oldun.Kaç para ile,yıllar önce kavaklı sokakta aldığın daireye yatırdığın para kadarmıydı.İnşaatçıyım diye geçiniyordun,herkesin ağzı köpükleniyordu paran var diye.Senin inşaatçılığın ortada halen mesken tuttuğun yer her şeyi kanıtlıyor.
Yazıklar olsun…! Yüzlerce,binlerce kere.

Binbir çile ve müşkülatla kurduğumuz iş imparatorluğunu, Sadece çalma, çırpmaya,vebal almaya işleyen kıt aklın bile nasıl meydana geldiğini idrak edemediğin , üç kuruşluk menfaatin sende bir şeyler eksik olduğunu fısıldıyordu.Birgün yere bakar da yalnız kaldığını hisedebilirsen,geriye bir dönüpte bakman belki, sana her şeyi hatırlatabilir.
Seni evlatlarından önde tutan,varlığını yokluğunu seninle paylaşan insanın ölümünü bekliyordun?

“Ölmüş eşek bula da nallarını çekesin”

Bahçelievler’deki inşaatta satılan bodrum dairenin 1 Milyar 700 bin Tl.yi sana teslim edilmişti.Hangi hesaba yatırdın? Acele izmit’e gidip gösteriş olsun diye yazlık yaptın değimli?Apar topar ölüm haberini alır almaz,bankadaki parasını çektin,inşaat yapıyorum diye;hayatında o kadar para rüyanda gördün mü? İnşaat yapıyordun,her şeyi sana bıraktık diye,Ölmüş insanın inşaatından daire satıp acele oğullarına gizlice daire alıyorsun değil mi? Sonrada hesap görmek için kaçacak delik arıyorsun değil mi? Har vurup harman savurduğun eski iş tezgahını kimseye sormadan taşıyıp kendine iş yeri açıyorsun değil mi? Yetmedi yüzün tutmadı ki; ölen ortağın çocukları ile oturup helalaşasın.

Yetim ve kimsesiz kaldık diye büyük oğlunu kullanıp dükkandaki hissemizi de hile ile gaspettin.Hiç utanmadın mı? İnsanlıktan nasibini almamış vahşi canlılar gibi her şeyi mahvettin,kan bağlarını bile kopardın.Etrafındakiler oh çekti, içlerindeki pis egolarını tatmin ettiler.Düşüncelerim doğru değilse,bu ailede Allah için bizim feryadımızı neden duymazlıktan geldiler.

Yazıklar olsun…! Yüzlerce,binlerce kere.

1983 de haksız yere gaspettiğin,ölmüş insanın hakkını nasıl ödeyeceksin? Bu güne kadar yaptığın inşaatlar nerede? Seni kullananlar ….yırtıyor bağırıyordu cemalin inşaatları diye,şimdi herkesin onlarca inşaatı var senin inşaatların nerede? Ama senin karnına helal lokma gitmedi ki,şimdi seninde eserlerin sıralansın.

Allah Canım anamdan razı olsun.Onun hatırına,direktiflerine boyun eğdik.Bizi büyük felaketlerden kurtardı.Kimseyi incitemedik,vahşi canlılara verilen cezayı uygulayamadık.

Her şeye rağmen büyük hoşgörülü davrandık.Yalan ve hile para çektiğin banka müdürleri,köpekler gibi ağlayıp sızladılar.Açtığımız davayı mahkemeden geri aldık.Bari onlar mağdur olmasınlar diye.

Şimdi sende,yanlış yapanlar da,etrafındaki firavunlar,kafirler de rahat ettiler mi? Hey gidi,Cemal ağa kiralık akıl ile haraket edenler,mevlasını da belasını da er yada geç bulacaklar.Hepinizi Cenabı Allaha’a havale ettim.O herkesin ne yaptığını bilir.Her şeye kadir olan her kuluna cezada, mükafatı da o verir.

Ailemize,İhanet edenlere hakkımı helal etmiyorum. 27.08.1992
Mustafa Kadakal



yoruma kapalı.