Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

TÜRKİYE’DE KÜRDİSTAN DEVLETİ KURULURSA NELER OLUR?

11 Aralık 2014, by Mustafa kadakal, category Genel

Büyük Kürdistan, Kürt Devleti Kurulsa Neler Olur?
Sevgili dostlarım kıymetli okuyucular, sizleri saygıyla selamlıyorum. Son yıllarda yaşanan olaylar ve bu olayların olası sonuçlarını,sizlerle paylaşmayı düşündüm.Konumuz olası bir “Kürt Devleti Kurulması Sonucunda Nelerin Olabileceği” ile ilgilidir.Hakkari Çukurca’ya bağlı Geçimli Köyü Karakolu’na PKK terör örgütü tarafından düzenlenen saldırı sonucu 6 asker 2 korucu olmak üzere 8 şehit vermiştik.Aynı olayda tane de PKK’lı terörist öldürülmüştü.

Güneydoğuda yaşanan olayları 500 yıl öncesine kadar götürebiliriz.Kabuk değiştirerek 50 yıldır Türkiye’de boy gösteren PKK terör örgütünün yanı sıra,Ergenekon Terör Örgütü, Hizbullah,tahrir terör örgütü gibi benzeri örgütlerle Türkiye bazı oyunlar içine çekilmek istendi. Siyasi kanat geliştirilerek bunları besleyen güç veren karanlık odaklar da bir zemin hazırlama gayreti içine girmişlerdir.Güneydoğu bölgemiz de yaşayan halk da içeriden ve dışarıdan baskı altına alınarak, oynanmak istenen oyunlara istemeyerek de olsa dahil edilmişlerdi.Herkes bilmeli ki,bu bölgede yaşayan halkın çoğunluğu geçmişin farkına vardı.Ancak gelecekte olabilecek durumlardan habersiz yaşamaktadırlar.

“Türkiye jeopolitik konumu itibarıyla önemli bir ülkedir” ifadesini ilkokul çağlarından itibaren öğrenmiştik. Geçmişe bir göz atarsak,öyle bir noktaya gelmişiz ki bu ifadeyi nedense göz ardı yapabiliyoruz.(Acaba o şekilde mi yetiştirildik!?) Aslında çok önemli ve bir o kadar da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu önemin farkında olan bazıları yıllardır boş durmamış ve sürekli olarak bu millet üzerinden oyunlar oynamaya devam etmiştir. Her zaman oynanan oyunlar aynı olmasına rağmen, nedense hep sahneleri değiştirmeyi yeterli bulmuşlardır.

Kürt Devleti Kurulsa Neler Olur?
Önceleri Ermeniler üzerinden başladıkları (Dev yol-Dev sol-DHKPC gibi örgütsel faaliyetler) oyunda başarısız olduklarını anlayan bazı güçler, bu sefer de kürt kardeşlerimiz üzerinden siyaset yapmaya başladılar. Başarılı oldular mı? Üzülerek belirtmeliyim ki içeriden gördükleri destek sayesinde kısmen de olsa evet, başarılı oldular.Maddi geliri olmayan PKK terör örgütüne dış mihrakların silah desteği hem de nakit desteği vermeleri elbetteki karşılıksız kalmayacaktır. İsrail’in Mezopotamya Hayalini biliyorsunuzdur ve İsrail’in Mezopotamya’daki toprakların kendilerine ait olduğunu söylemeleri ve yine kendilerince kutsal gördükleri bu dava uğruna her şeyi yapacaklarını her defasında belirtmeleri hepimiz tarafından bilinmektedir.

Olası bir kürt devleti kurulursa, olabilecek durumun başında Ülkenin bölünmesi kaçınılmaz olacaktır.Zaten uzun yıllardan beri sürüp gelen olayların ana gayesi de budur. Irak’ta başlayıp Suriye ayağını da tamamlamaya çalışan örgüt,Türkiye ayağı için elinden geleni yapacaklardır.Olur mu? demeyin çünkü bir zamanlar Osmanlı Devleti için de aynı şeyler söyleniyordu ve kala kala sadece Türkiye Sınırları kaldı geriye.Bundan sonra silah gücü ve ordu gücü ile kurulacak olan Kürt Devleti’nden (Büyük Kürdistan,veya Baş kurdistan) adını ne koyarsanız koyun.Çeşitli bahaneler ile,uluslararası gündeme getirdikleri sözde Ermeni meselesinin ana gayesi de ‘mezopotamya’ ve bu coğrafyanın sahibi olduklarının iddiasıdır.Ayağını bir tutam ot üzerine yer etmiş olan İsrail kendilerince hayali kutsal topraklarını almak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bu konuda da emin olabilirsiniz!

Türkiye açısından daha ne olabilir ki?
Dediğinizi duyar gibiyim! Zaten böyle bir şeyin mümkün olabilme düşüncesi bile insanı ürpertirken (Bir Türkiye Cumhuriyet Vatandaşı olarak iliklerime kadar ürperiyorum) Türkiye parçalandıktan ve güç kaybettikten sonra diğer ülkeler bizi rahat bırakacaklar mı? Onlarda bir şeyler istemeyecek mi? Mantık basit.Bir lokmayı ne kadar çok küçük parçalara bölersen o kadar kolay yutarsın.(Avrupa’nın merkezindeki Yugoslavya’yı bölerek kaç ülke yaptılar,hepside perişan yoksulluk içinde değil mi?) Zaten Türkiye’nin parçalanması için kardeşi kardeşe öldürtmediler mı? (İnsan Haklarından dem vururlar.64 Diplomatımızı bizzat kendileri katledip bizimle dalga geçmediler mi?) Doğu ile Batı’nın sorunu ne olabilir ki? Kürt ile Türk arasında, geride kalan bin yıl içinde şimdiye kadar bir sorun yaşanmamıştır.Bütün sorunlar 40-50 yılda mı çıktı meydana..? Tarihi bir kez daha gözden geçirirsek,tamamlanan Irak ayağı ve tamamlanmak üzere olan Suriye ayağı sonuçlanınca,Yurdumuzun Güney doğusu ve burada yaşayan halkı bu günden itibaren kuş bakışı görmek gerekir.

Rabbim o günleri bize göstermesin ama, Türkiye’de bir Kurdistan Devleti kurulması durumunda:(Irak ayağı tamamlanmış ve Suriye ayağı için direnişler devam ediyor.) hem Türkiye için hem de yeni kurulmuş olacak olan Büyük Kurdıstan Devleti için iyi olmayacaktır.Özellikle hayali kürdistan’da yaşayacak olan vatandaşlarımız için büyük felaket olacaktır. ÇÜNKÜ HER İKİ MİLLETİ DE RAHAT BIRAKMAYACAKLARDIR.Türkiye’de “Büyük Kurdistan”devleti kurmak isteyenlerin amacı “mezopotamya” veya israil oğulları devleti kurmaktır.Kürt halkı yıllarca yaşadıkları kabustan kurtulmak istiyor.Olayların en kısa zamanda bitmesini istiyor.Komşu ülkelerde yaşanan olaylara bizzat tanık oldular, Türkiye’ye sığınan soydaşlarımızın durumuna şahit oldular.Şehitler diyarı ülkemizi,Milletimizi kimse test etmesin “ŞEHİTLER ÖLMEZ,VATAN BÖLÜNMEZ”
Ne de olsa,TÜRK ve KÜRT halkının ortak paydaları İSLAM’dır!


Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?