Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

ÇIĞLIK SESLERİ NEREDEN GELİYOR?

8 Ağustos 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

“Terörle Mücadelede Orantılı Olun”
Başüstüne efendim!..Yeter ki siz üzülmeyiniz. Mi? Demeli yoksa………………………………. Demeli.

Asker’imize, güvenlik güçlerimize, masum insanlarımıza kalleşçe silah doğrultan,arkadan vuran kahpelere; “Dur yapma kardeşim sakin ol hele gel şey ikram edelim. Gel otur sen misafirsin mı?” diyelim.

Terörle mücadelede orantı nedir?

“Orantısız güç” ten dem vurmaya başlayan ABD ve AB neden bu çığlık attıklarını merakla izlemekteyim.Canilerin, hamileri ne hakla bunu söylemeye, ağızlarına almaya cesaret edebiliyorlar?..Bunların demokrasi anlayışı, barış süreci,kanla yazılı bulunan silah bırakma çağrıları mı? “Orantılı”
Unutmuş olabilirsiniz belki,bazı örnekleri hatırlatmak istiyorum.

ABD Afganistana girdiğinde orantılı güç mü kullanmıştı.Kullandığı silahların,bombaların her türlü silahın niteliğini ve sayısını bilen var mı? Hedef gösterilmeden öldürülen sivil ve askerlerin hesabını kim sordu? “Orantılı” güç kullan diyen oldu mu?

Avrupa devletlerinin kucağında 1990 lı yıllarda “Yugoslavya” da nehirlerinde kan akarken insanlar ölürken, kullanılan güç “Orantılı’”mıydı? AB ve ABD neredeydi? Avrupa İnsan Hakları mahkemesi ve örgütleri neredeydi? Şimdi “Yugoslavya” nerede?

ABD nin IRAK işgalinde… Basın medyada izlediğimiz,yağmur yağdırılan füzeler…Ağır bombardıman uçaklarından atılan bombalar,yok edilen şehirler,sivil yerleşim bölgelerinden semaya yükselen ateş ve toz bulutları… Camilere atılan bombalar ve savunmasız insanlara yapılan zulümler “orantılı” mıydı?
Unuttuk mu?..

Kaddafi’yi devirmek bahanesi ile LİBYA’ya düzenlenen çok uluslu haraket ile atılan bombalar… Sivil halkın acımasızca öldürülüşleri mi “Orantılı”
Unuttuk mu?..

IŞİD terör örgütünü kuran lojistik desteğini sağlayan yönlendiren kimdir? “yok etmek için” ne yapıyorsun?.. şimdi onlara maytap atıyorsun?.. Bugüne kadar suriye’ye İŞID’i bahane ederek öldürdüğün Suriyeli sivillerin hesabını kime vereceksin?.. Türkmen soykırımı yapan, kara birliklerin PKK/PYD’li çakalların ellerine tutuşturdunuz, havadan attığınız silahlar çok mu orantılı?..

Şimdiye kadar “Orantılı güç kullananlar” neden uyarılmadı?

Diyarbakır licede karargahında kahraman Askerlerimize kullandıkları bombalar, 11 askerimizin topluca öldürülmesi” orantılı” mıydı?.
Vatanının ve milletinin güvenliğini sağlayan askerin geçtiği yollara patlayıcı gömerek,askeri araçların geçtiği anda patlatarak mal ve can kaybına sebep olmak mı? Orantılı..

Kamyonlara yüklenmiş tonlarca patlayıcıyı hudut kapılarında üst üste patlatarak onlarca insanın ölümüne,binaları tahrip ederek milyonlarca lira mal kaybına sebep olmak bölge halkına ve sınır kapılarında korku,panik ve güvensizlik yaratmak orantılı’mıydı?

Terörü önlemek amacıyla başlatılan çözüm sürecinde,Devlet ve milletin büyük sabrına rağmen;çocuk kaçırmak, asker kaçırmak,büyük kentlerde iş yerlerini yakmak,toplu taşıma (6-7 Haziran) araçlarını yakmak,savunmasız insanların toplu yaşadığı ve bulunduğu alanları bombalamak “orantılı” mı?

Türkiye’bölgesindeki kanlı çatışmalara sabırla mücadele vermedi mi?.Terörle mücadele eden TSK ve Emniyet üst yetkilileri terör örgütünün iftira,inkar ve uydurma yalanları ile yargılanmadı mı? En ağır cezalara çartırılmadı mı? Sonunda sunulan belgeler sahte olduğu ortaya çıkmadı mı? Bu yalan yanlış belgeleri kim hazırladı. Bu nedenle Çatışma alanında çatışma hukuku geçerli olur. TSK, terör örgütü ile mücadele ederken “barış” hukuku ile yargılanıyor. Bölgede çatışma var, kahramanca canlarını hiçe sayan askerlerimiz için ileride olası gömlek değiştirmelere karşı hiç bir güvence yok. Bundan daha iyi “orantılı” olabilir mi!..

“orantılı” uyarıların perde arkasında kimler var?

Daha yeni Milletvekili olarak TBMM üyesi olan genç bir vekil: 80 Milyonluk Türkiye Cumhuriyetine hitaben,biz sırtımızı PKK,PYD,PGY vb. dayadık.”İstersek sizi tükrükle boğarız” yani bu tehdidi kullananlar biz diyenler yahu siz kimsiniz? biz kimiz? Bizi neden boğmak istiyorsunuz? Bilelim ona göre haraket edelim.

Türk ordusu haraket başlatarak,işte biz Türkiye Cumhuriyeti Devletiyiz. Sana o tehdidi yaptıranlar ABD/AB baktılar ki;kendi elleri ile besledikleri,ağır silahlarla donattıkları birçok militanları yok olmaya başladı (Basına göre 350 ölü, 450 yaralı) hemen devreye girdi.

Çünkü;Terör örgütünü ihdas eden ABD,Almanya,Fransa,İngiltere (ABD ve AB) direk destek veriyorlar. Ankara da “Terörle Mücadelede Orantılı Olun” uyarısını yapanları “Çığlık” koparanları şöyle değerlendiriyor.

1. Bölücü terör örgütünün beli kırıldı.
2. PKK nin uyuşturucu ve insan kaçakçılığının yolları yılkıldı.Avrupanın da bu yolla elde ettiği gelirleri kesildi.
3. Terör örgütünün İnsan ve Uyuşturucu trafiğinde kullandığı 60 köprü havaya uçuruldu
4. PKK nın para kasası imha edildi.
Bu sebeple ilk olarak operasyonlara yurt dışından başlandı.Bundan sonra da yurt içinde daha sert bir şekilde devam edeceği T.C hükümeti tarafından açıklandı.

Anlşıldı mı? şimdi;

HDP Eş başkanı apar topar Brüksel’e neden çağrıldı.Sn.Selahattin Demirtaş’ı Avrupa’ya çağıranlar PKK nın para kasasını yönetenlerdir.
Dikkat!

Terör bölgesinden Ankaraya ulaşan “ŞOK” istihbarat raporları.
• Terör örgütü,asker kaçaklarına,sakı kaydı ile deşifre olmayanlara “Teslim olun,askere gidin”
• TSK birlikleri içinde ses getirici eylem hazırlığı içinde eylem yapacağı.
• Şehir merkezlerinde ayaklanma girişimi başlatılacağı.
• Halk ayaklanmasının yapılacağı.
• Vali ve Bakanların hedef alınacağı
• TSK nın üst düzey komutanlarına suikast yapılacağı
• İstanbul,Ankara gibi illerde Emniyet ve TSK binalarına suikast düzenleneceği.

Büyük Türk Milleti,söz konusu vatan olursa : TSK ve Güvenlik güçlerinin alacağı her türlü tedbirleri,savunmayı destekler, Çığlık sesleri nereden gelirse gelsin, Türk Milletini daha çok güçlendirecek, meşru mücadele içeride ve dışarıda daha etkili olarak devam edeceği kanısındayım. İçimizdeki iki yüzlüler,Türk Milletine zulm edenler,bu olayları çıkaranlara soruyorum; Türk ordusunun sabrı taşırılmadı mı? şimdi bu çığlık sesleri neden?

Türk Milletini kimse test etmeye kalkmasın.

Kalın sağlıcakla.


Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?