Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

KÜRT DEVLETİ İÇİN ANLAŞTILAR…!

2 Aralık 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

“ABD Ve RUSYA Kürt Devleti İçin Anlaştı”
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Suriye’de Kürt devleti kurma yönünde ABD ile Rusya’nın anlaştığını söyledi

İngiliz arşivinden bir haritayı paylaştı….

İngiliz arşivinden aldığını söylediği haritayı sosyal medya hesabından paylaşan Halaçoğlu, ardından da;

şunları yazdı:

“Suriye’de, ABD ile Rusya’nın Kürt devleti kurma yönünde anlaştığını bir yıl önce yazmış ve İngiliz arşivinden aldığım bir haritayı paylaşmıştım. Ne işe yaradı? Hiç. Tekrar yayınlıyorum. Bu yüz yıllık bir proje. Siz tarih boyunca size dost olmamışlarla yola çıkarsanız başınıza çok bela gelir. Bu konuyu mecliste de dile getirmiştim. Kırmızı bölge İngiliz kontrolünde, sarılar Rusya, diğerleri Fransız, İtalya, Yunanistan ve Ermenistan. O günden bugüne değişen yok.”

“BU YENİ BİR HAÇLI SEFERİ DEĞİL Mİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştiren Halaçoğlu, “Esad’a ‘Diktatör’ diyerek ABD ile işbirliği yapan, BOP’un eş başkanı olduğunu söyleyerek, Müslümanlar’ın birbirini kırmasına vesile olan kim? Bugün Suriye’de meydana gelen olaylar kimin eseri? Esad’a ‘Diktatör’ diyen Erdoğan neden Suudi Arabistan’la birlikte? Onlar daha mı az diktatör? Bundan 4 yıl önceki Suriye mi Türkiye açısından daha iyi, bugünkü mü? Sadece bunu düşünmek ve değerlendirmek bile, yönetenler hakkında karar vermeye yeterli. Bu konuda suç kimde? Herhalde bazı kimseler yine bizi suçlayacaktır. Fazlasına gerek var mı? Bu yeni bir haçlı seferi değil mi?” dedi.
HARİTA ELEŞTİRİLERİNE KUR’AN-I KERİM’Lİ CEVAP
Halaçoğlu, paylaştığı haritaya yönelik kendisini eleştirenlere de sert çıktı. Halaçoğlu, şunları söyledi: “Bir harita yayınladım ama yorumların çoğuna bakıyorum da Cenab-ı Allah’ın Kuran-ı Kerim’inde ‘İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak eder misin Allahım’ ayetinin yerini bulduğunu görüyorum. Keşke herkes bir kez Kuran’ın mealini bir okusa, belki bazıları daha akl-ı selimle hareket eder.”


Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?