Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

KÜRT DEVLETİ KURULURSA NE OLUR?

24 Nisan 2014, by Mustafa kadakal, category Genel

Bir Kürt Devleti Kurulsa Neler Olur?

Son yıllarda yaşanan olaylar ve bu olayların olası sonuçları hakkında sizlerle biraz hasbihal edeyim istedim. Her ne kadar bazı kimseler bu başlığı sevmese de gerçekleri göz ardı etmek ahmaklık olacaktır. Konumuz olası bir “Kürt Devleti Kurulması Sonucunda Nelerin Olabileceği” ile ilgilidir. Hakkari Çukurca’ya bağlı Geçimli Köyü Karakolu’na PKK terör örgütü tarafından saldırı düzenlenmişti. Bu saldırı sonucu 6′sı asker 2′si de korucu olmak üzere 8 şehit vermiştik ve 14 tane de PKK’lı terörist öldürülmüştü. Aslına bakacak olursak terör olaylarını 500 yıl öncesine kadar götürebiliriz fakat son 40-50 yıldır,Türkiye’de faaliyet gösteren kabuk değiştire değiştire gelen PKK terör örgütünün yanı sıra Ergenekon Terör Örgütü, Hizbut tahrir terör örgütü ve benzeri örgütlerle Türkiye bazı oyunlar içine çekilmek istendi ve uzun zamandan beridir de bir zemin hazırlama peşine girmişti karanlık odaklar. Zaman zaman bu oyunlara istemeyerek de dahil olan halkın büyük çoğunluğu maalesef geçmişin farkına vardı.Fakat henüz gelecekte olabilecek durumlardan bihaber yaşamaktadırlar.

Türkiye jeopolitik konumu itibarıyla önemli bir ülkedir

Kavramlarını ilkokuldan itibaren öğrenmiştik ve artık öyle bir hal almış ki bu, ifadeyi nedense yabana atabiliyoruz. (Acaba o şekilde mi yetiştirildik!?) Aslında çok önemli ve bir o kadar da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu önemin farkında olan bazıları yıllardır boş durmamış ve sürekli olarak bu millet üzerinden oyunlar oynamaya devam etmiştir. Her zaman oynanan oyunlar aynı olmasına karşın nedense hep sahneleri değiştirmeyi yeterli bulmuşlardır.

Kürt Devleti Kurulsa Neler Olur?

Önceleri Ermeniler üzerinden başladıkları bu oyunda başarısız olduklarını anlayan bazı güçler bu sefer de kürt kardeşlerimiz üzerinden siyaset yapmaya başladılar. Başarılı oldular mı? Üzülerek belirtmeliyim ki kısmen evet, başarılı oldular. Maddi geliri olmayan PKK terör örgütüne hem silah desteği hem de nakit desteği vermeleri elbetteki karşılıksız kalmayacaktır ve zaten kalmıyorda. İsrail’in Mezopotamya Hayali  açıkca anlaşılmaktadır. İsrail’in Mezopotamya’daki toprakların kendilerine ait olduğunu söylemeleri ve  yine kendilerince kutsal gördükleri bu dava uğruna her şeyi yapacaklarını her defasında belirtmeleri hepinizin malumudur. Olası bir kürt devleti kurulursa olabilecek şeylerin başında Türkiye’nin parçalanması gelecektir.. Bugün olmasa da yarın olması kaçınılmaz olacaktır.

Irak’ta başlayıp Suriye ayağını da tamamlamaya çalışan örgüt Türkiye ayağı için elinden geleni yapacaklardır. Olur mu? demeyin çünkü bir zamanlar Osmanlı Devleti için de aynı şeyler söyleniyordu ve kala kala sadece Türkiye Sınırları kaldı geriye. Sonrasında silah gücü ve ordu gücü kurulacak olan Kürt Devleti’nden (Kürdistan) daha büyük olan İsrail kendilerince kutsal topraklarını almak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bu konuda da emin olabilirsiniz! (Anlamak için geçmişi yorumlamak yetecektir.) Türkiye açısından daha ne olabilir ki? dediğinizi duyar gibiyim! Zaten böyle bir şeyin mümkün olabilme düşüncesi bile insanı ürpertirken  ( Bir Türkiye Cumhuriyet Vatandaşı olarak iliklerime kadar ürperiyorum) Türkiye parçalandıktan ve güç kaybettikten sonra diğer ülkeler rahat bırakacaklar mıdır?  Mantık basit. Bir lokmayı ne kadar çok ufaltırsan o kadar kolay yutarsın. Zaten Türkiye’nin parçalanması için kardeşi kardeşe kırdırtmıyorlar mı? Doğu ile Batı’nın sorunu ne olabilir ki? Kürt ile Türk arasında şimdiye kadar bir sorun yaşanmadı da son 40-50 yılda mı çıktı bütün sorunlar..!?

Durup biraz değil bayağı bir düşünmek gerekiyor.

Türkiye’nin parçalanıp bir Kürdistan Devleti kurulması durumunda -ki Irak ayağı tamamlanmış ve Suriye ayağı için direnişler devam ediyor- hem Türkiye için hem de yeni kurulmuş olacak olan Kürdistan Devleti için iyi olmayacaktır. Çünkü her iki milleti de rahat bırakmayacaklardır.

Ne de olsa her iki milletin de ortak bir noktası var: İSLAM!



Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?