Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

MEZUNİYET TÖRENİ.

16 Haziran 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

Sn.Kayamakam’ım,
Sn Milli Eğitim Gençlik ve spor Müdürümüz,Şube Müdürlerimiz,
Okulumuzun aile birliği ve koruma derneği değerli başkan ve üyeleri,eğerli öğrenci velileri,
Bizleri onurlandıran ilçemizin değerli okul müdürü ve öğretmenleri,
Ve… sevgili öğrencilerim.

Siyavuşpaşa İlkokulunun mezuniyet günü dolasiyle düzenlediğimiz, öğretim yılı sonu kapanış şölenini şereflendirdiniz.

Okulum ve şahsım adına sizlere teşekkür ediyor,saygılarımı arz ediyorum.

Hoş geldiniz…
Sizleri aramızda görmek mutLuluğumuzu artırıyor.Bu öğretim yılında 726 öğrenci mezun veren okulumuz, 4 idareci 80 öğretmen ile öğrenci velilerimizin desteği ile eğitim ve öğretim kadar sosyal etkinliklere de önemli bir yer vermiştir.1981 yılında göreve başladığım okulumuzda, her türlü imkansızlıklara rağmen,geleneksel hale getirdiğimiz sosyal etkinliklerimize bu yılda bir yenisi ile huzurlarınızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgili öğrencilerimizin,kişiliklerinin gelişmesine,hayatta aktif rol almalarına,toplumda aranan bilgi ve beceriyi kazanmada,sevilen kişiler olarak milli değerlerle yoğrulmuş,vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak yetişmelerinde;sosyal ve kültürel etkinliklerin büyük bir yeri olduğuna inanmaktayız.

Bu şölenimizde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Aile Birliğimize,Koruma derneğimizin başkan ve üyelerine, öğrenci velilerimize teşekkür ederim.Ders dışı etkinliklere zaman ayırmak suretiyle öğrencilerinin başarılarını ve becerilerini sergileyerek velilerimizin teveccühünü kazanmada üstün gayretleriyle özverili çalışmalarından dolayı öğretmen arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Çocuklarımızın sunacağı programda elbetteki kusurları olacaktır.Değerli misafirlerimizin hoş görüsünü umuyoruz.Amacımız,göz bebeğimiz yavrularımızı milli manevi,insani değerlerle geleceğe hazırlamaktır. Türk kültür değerlerinin vazgeçilmezi folklörümüzü yaşatmak,3 Perdelik Nasrettin hoca konulu piyesimizle, halk türküleri ve okul korosu ile sosyal kültürel dinamikleri canlı tutmak, milli insan olarak hayata atılmalarını sağlamaktır..

Sevgili öğrencilerimiz kültürel değerlerimize yürekten bağlı olarak yarınlara daha kuvvetli bir temel üzerine inşa ettikleri varlıkları ile vatan aşkıyla,millet sevgisiyle yaşayacakları zorlukları yenebilme becerilerini kazandıklarına inanıyoruz.Onlara ömür boyu mutlu,huzurlu bir yaşam dileği ile uğurluyoruz, yolları açık olsun.

Son verirken, iyi eylenceler diliyorum.
Esen kalınız
Mustafa Kadakal
Okul Müdürü

(1985 Yılı Siyavuşpaşa İlkokulu 5.Sınıfların mezuniyet töreni.)


Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?