Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

MİLLİ BAYRAMLARI,ÖNEMLİ GÜNLERİ KUTLAMANIN ÖNEMİ!

17 Kasım 2014, by Mustafa kadakal, category Genel

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamak,10 Kasım günü de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurcusu Atatürk’ü anmak üzere İlçe Kaymakamı,Garnizon komutanı, Belediye Başkanı davetliler,Resmi dairelerin memurları ile Siyasi parti gurupları, mahalle muhtarları, Okullarımızı temsilen öğrenci gurupları, Hükümet Konağı önünde, 91.yılında Cumhuriyetin kuruluşunu kutladık,ayrıca 10 Kasım 2014 günü Atatürk’ün varlığının ebediyete uğurlanışının 76.yıl dönümünde, onu aziz hatırası önünde bir kez daha yâd ettik.

Törenlerde Atatürk büstüne çelenk sunma;Devlete bağlılığın ve saygının ifadesidir.

Devlete bağlılık,millete,hukuka,düzen ve istikrara saygılı olma inancını kapsar.TBMM.de gurubu bulunan siyasi partilerin tüm bireyleri vatandaşın vekili değilmidir. Devletin bütünlüğü,vatandaşların devlete bağlılığı ve saygısıyla, bütünleştiğini hepimiz idrak etmekteyiz

Atatürk büstüne, Kaymakamlık çelengi, Garnizon komutanlığı çelengi, Belediye Başkanlığı çelengi sırası ile sunuldu.Bir siyasi parti programda adı olmadığı halde,her şeye rağmen çelengini sundu. Halbuki davet edilen sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de devlete olan saygısını göstermeliydi. Milli Bayramlarda, unutulmaz heyecan yaşanırdı. Halk büyük bir coşku ile katılır,bütün binalar bayraklarla donatılır, unutulmaz süslemeler yapılır,eğlencelerle bayramların önemini idrak ederdi.Atatürk’ün yaptıklarını, söylediklerini ve direktiflerini bir defa daha tarihin süzgecinden geçirmemiz gerekmektedir.2000 li yıllarda bizi güçlü,modern ve müreffeh bir Türkiye’ye ve “Bilgi toplumu” nun etkin bir üyesi olmaya götürecek yol. Atatürk’ün ışıklı yolu (Türkiye Cumhuriyeti) olduğunu hissetmeliyiz ve geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımıza da, ebediyete varacak maneviyatı benimsetmeliyiz.
.
“Öfke ekilen yerden, sadece kin biçilir.”Anma programı; Cumhuriyet Bayramı törenindeki programdan pek farklı değildi.Siyasi partilerin temsilcileri, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de törene davet edilmişti.Ancak çelenk sunmaları programa alınmadığı için hepside yabancı gibi izlediler.Oysa ki bir anons ile isimlerinin okunması gerekirdi. Vatandaşların Devlete bağlılığının, saygısının her geçen gün azaldığını izlemekteyiz.

Vatandaş huzur istiyor.Hoş görülü saygılı, birlik beraberlik içinde Milli Bayramlarımızın, resmi törenlerin önemi yeni yetişen nesillere,miras bırakılmalıdır.Burukluğunu yaşadığımız bu kutlama programları daha anlamlı bir yönetmeliğe bağlanarak, vatandaşımızın törenlere istekli ve daha coşkulu katılmaları sağlanmalıdır.

Yurdumuzun her köşesinde Türk Milleti;Devletine saygılı, sevinçli olmak,“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” sözünde ifadesini bulan çağdaş milliyetçilik anlayışına sahip çıkacağımızı bir daha ifade ediyoruz.

11 Kasım 2014
Mustafa Kadakal


Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?