Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

“NE MOZAİĞİ ULAN !…”

12 Eylül 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

“Demokrasi kardeşlik ve barış,çözüm süreci” dediler ama kendileri bile tabandaki halkın anlayacağı dilde açıklayamadılar. Bu kavramların altında yatan amaç, aslında bunların dışında bir şeydi ki;hep gizli kalmıştı.Belki de başlığı çok amiyane bulacaksınız.Lakin bunu haykırarak söyleyen,kendini tarihin sarı sayfalarına yazdıran,Türk Milletinin “BAŞBUĞ” u idi.

Nerede nasıl mı?

Mehmet Ali Birand ‘ın sunduğu , Show TV de Çapraz Ateş programına çıkan DEP milletvekili Orhan Doğan’ın kültürel mozaikten söz etmesi üzerine, masaya yumruğunu vuran rahmetli Başbuğ ALPARSLAN TÜRKEŞ, aynen şöyle kükrüyordu:

“Ne mozaiği ulan!…”

”Bu işin sonu kötüye varacak”. Size tarihten de misaller verebilirim; ABD’yi örnek gösterebilirim.
- Bugün New York’ta 10 milyon İtalyanca konuşan insan var. Bunlar kalkıp da Biz kimliğimizin tanınmasını istiyoruz, Burada bir İtalyan devleti kuruyoruz diyeilirler mi?. Bir federasyon kuracağız diyebilirler mi? Diyemezler.
“Amerikan vatandaşıdırlar. Resmi dilleri de İngilizce” dir.

Başka örnekler de var.

Amerika’da 7 milyon Almanca konuşan insan var. Ama bunlar kalkıp ,Biz burada özerklik istiyoruz, Federasyon istiyoruz, Bir bağımsız devlet kuracağız diyebilirler mi? “Resmi dilimiz Almanca olacak” diyebilirler mi?
Onun için siz de Türkiye’de “Kürtçe” resmi dil olacak, eğitim dili olacak, televizyon dili olacak diyemezsiniz, Kürt kimliği tanınsın,Bölgeye federasyon verilsin, diyemezsiniz.

Buna israr ederseniz Türkiye’yi parçalamaya karar verdiniz demektir!…
Orhan Doğan’ın, Biz demokratik çözüm istiyoruz. Bunu parlamentoda tartışalım. sözleri karşısında sesini iyice yükselten “ALPARSLAN TÜRKEŞ” şu uyarıyı yapıyordu:

- “Türkiye asla bölünemez. Buna kararlıyız Bunu iyi anlayın”

Eğer kan dökmek gerekirse vatanımızın bütünlüğü için kan da dökeriz. Devletimizi ayakta tutmak için canımızı da feda ederiz. Ondan haberiniz olsun. Yanlış yoldasınız, kendinizi düzeltin.Eğer buna devam edecekseniz, TBMM yi hemen terk edin!… demiştir.

Bu ifadeleri kullanan Türkeş, öyle yalancı pehlivanlar gibi havanda su dövmüyordu.

Çünkü;

Türkeş’in meselenin köklü bir şekilde çözülmesine yönelik bir planı vardı.
Mehmet Ali Birand’ın Siz bugün hükümet olsanız, ortasında bulunduğunuz bu büyük sorunu nasıl çözersiniz?
Sorusuna şu karşılığı veriyordu:

“ Türkiye Büyük Millet Meclisi bana görev versin. Bir yıl içerisinde bu terör denen belayı kökünden kazırım”

Birand’ın ,Peki nasıl yapacaksınız?

Sihirli bir formülünüz mü var ?

Sorusu üzerine şöyle devam ediyordu.

“Evet benim elimde sihirli bir formül vardır !…”

• Çok güçlü bir istihbarat kurulmalıdır.
• Gerek Türkiye halkoyunu, gerekse dünya halkoyunu aydınlatarak arkamıza almak lazımdır.
• Bir yılda terörün kökü kazınır. Bunun 6 ayı hazırlık 6 ayı icraat safhasıdır.
• 100 bin kişilik özel bir teşkilat kurulacak.

Bunun , içinde sosyoloji, toplum psikoloji, halkoyu, ekonomi, siyaset uzmanları ve aynı zamanda özel savaş birlikleri de bulunan bir teşkilat olacak. Ordu da bölgede bulunacak. Vatanın ve devletin savunucusu Türk Silahlı Kuvvetleridir. Ona ihtiyaç vardır, onsuz olmaz. Türkiye’ye karşı bir savaş vardır. Türkiye, eline silah alıp, devlete karşı kullanan, partizan savaşı yapan bir gerilla çetesi ile karşı karşıyadır. Bunun arkasında birçok ülkenin kışkırtması var. Yalnız Türkiye’nin içerisinde değil, Türkiye’nin dışında, Türkiye’ye karşı bu çeteleri üreten eğitim merkezlerini, fesat ocaklarını da dikkate alan bir plan uygulamak lazımdır.

Bu açıklamadan sonra, Türkiye Cumhuriyeti devletini yöneten devlet büyükleri, o çok badireli yıllarda kısmen veya tamamen bunu model aldılar.Uyguladıktan sonra semeresini gördüler.Açılım, demokrasi,mozaik,çözüm süreci projelerini ortaya sürmeye çalışan mihraklar, bu sefer dümeni döndürdüler, başka çareler aramaya başladılar.O dönemlerde “Uğur mumcu,Turgut özal,Org.Eşref Bitlis ve Jitem kurucusu ersever ile ekip arkadaşları gibi vatansever devlet adamlarının esrarengiz ölümleri” Ancak, PKK,çekiç güç gibi örgütler dağlarda açlıktan ölmeye başladılar.Atacak mermileri bile kalmamıştı.

Bugün,Türkiye’nin gündemi,Açılım,Demokrasi ve barış,kardeşlik,çözüm süreci gibi kavramlarla işgal edilmekte,diğer yanda Terör örgütü doğu ve güneydoğu illerinde korku ve dehşet salarak,yörede hakimiyeti ele almaktadır.

Aslında ortada görünmeyen gizli çalışan emperyal güçler (ABD veAB) bulunmaktadır.Türk Milletinin “BAŞBUĞU” Alpaslan Türkeş’in sihirli fomülünden başkası terör belasından bu vatanı ve Milleti kurtarması olanaksız görünmektedir.

Partili,partisiz milletin tamamı “ULAN NE AÇILIMI,ULAN NE BARIŞI,ULAN DEMOKRASİ ve KARDEŞLİK, ULAN NE ÇÖZÜM SÜRECİ” diyerek haykırması gerekmektedir. Türk Milleti yeteri kadar aldatılmıştır,uyutulmuştur.

Artık yeter, aha fazlasına tahammül edemez.

Sınırları kanla çizilmiş ‘TÜRKİYE COĞRAFYASI’ kutsal ‘VATAN’ toprağıdır.Asla parçalanamaz.


Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?