Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

İLK DERS ZİLİ ÇALDI.NE YAPMAK GEREK..!

29 Eylül 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

Geleceğimizin ve İnsanlığın teminatı olan çocuklarımızı büyük öz verilerle okula hazırlayan anne ve babalar, bende sizlerden birisiyim. Lakin sizler gibi bir kaç çocuk değil, binlerce çocuğun yetiştirilmesi için (45 yıl) öğretmenlik ve okul Müdürlüğü yapmıştım. Hiç yorulmadım,çocukları çok seviyorum.

Çok değerli anne ve babalar; çocuklarınızı okula gönderirken onlara bir kez sarılıp öptün, sonra onlar giderken,gözden kayboluncaya kadar el sallayarak , yolculamanızı, okul dönüşü onları güler yüzle karşılamanızı ve onlarla ilgilenmenizi tavsiye ederim.

Çocukların geleceğini inşa edecek, hayata hazırlayacak çok değerli öğretmenlerimiz, emanet ettiğiniz çocukları kendi evladı gibi korur. Eğitim, öğretim alanında, uygulamaya konulan konuları öğretir, öğrenmede güçlük çekenlere daha fazla imkanlar sağlar, onları tanırlar ve onlara göre eğitim öğretim ortamı sağlamaya çalışırlar.

Bu uğurda ömrünü feda eden, okullarımızdaki değerli öğretmenlerimiz de öğrencilerini değerlerine bağlı, bilişim ve iletişim konularında çok iyi yetişmiş, yaratıcı, sorgulayıcı, fikirlerini özgürce ifade eden, ülkemizi her alanda yüceltecek vizyonda, öğrencileri yetiştirmek için özveri ile görevlerini yapan, emeğini esirgemeyen, çok değerli meslektaşlarımı bir kez daha alkışlıyorum, sağlık ve mutluluk diliyorum. Ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

28 Eylül 2015 Pazartesi günü ilk ders zili yeniden çalmaya başladı. Çocuklarımız yeni bir heyecan yaşayarak okulda arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşadılar. Yeni Eğitim öğretim yılı demek, yeni bir başlangıç demek, hedefimize yeni tazelenmiş bir solukla başlamak demek, düşünce ve inancımızın çaba ve çalışmalarımızın muvaffak olması, bütün heyecan ve yorgunluklarımızın istenilen başarıya ulaşması temennisiyle…

Yeni öğretim yılının sevgi, mutluluk ve huzurlu olmasını, başarılı bir yıl olmasını dilerim.Yeni dönemde öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul yöneticilerine, destek hizmetleri personeline (hizmetli, memur, kantin görevlileri, servis taşımacılığı yapan personelimize ve öğrenci velilerine, sevgili, huzurlu ve başarılı olmasını dilerim.

Esen kalınız.

Mustafa Kadakal
Emekli Öğretmen

NOT:


Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?