Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

24 Kasım 2016, by Mustafa kadakal, category Genel

Eserinin Üzerinde İmzası Olmayan Yegâne Sanatkar ,Öğretmendir!…

Her insan yaradılıştan itibaren, sanatkar olabilir, Alim olabilir ,bilge bir kişi olabilir, fakat öğretmen olamaz. Öğretmenlik, insan yetiştirme sanatıdır.
Çocukluk çağında ANNE’ demeyi, Okul çağımızda ÖĞRETMEN’im demeyi, askerlik çağında KOMUTAN’ım demeyi öğreniriz.

Yaşama sevıncini veren, insanca yaşamayı öğreten,engelleri aşmayı, zorlukları yenmeyi öğreten herkese minnet ve şükran borçluyuz.Bir Ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; her alanda çağdaş ülkeler ile yarışabilmesi, geleceğini emanet edeceği nesilleri en iyi yöntemlerle yetiştirebilmesi ile mümkün olabilir.

Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.
Dünyanın en kutsal mesleğini yapan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan.

Kucağında okul yollarında yürümeye başladığımız ilk günden itibaren, sevgi ve şevkatiyle bizi kucaklayan, öğrettiği bilgi ve beceriler ile geleceğimize ışık tutan öğretmenlerimiz sayesinde, bilinçli,becerikli, keşfeden,icat eden başarılı bireyler olmaktayız.

Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız.”Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Atatürk)

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren, bizimle hayatı paylaşan; bize hayatı öğreten, birey olma çabasında yol gösteren , tüm öğretmenlerimizin,

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN. 24.11.2016



yoruma kapalı.