Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

ŞEHİT DENİLİNCE BİRİSİ GELİR AKLIMA!

4 Mayıs 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

Şehitleri unutmak;ecdadına ihanettir.Unutmadıysanız,neslinizin en önemli mirasi sayılırsınız. Yıl 1979 Ağustos ayının 14 ü parlak bir sima ay yüzlü karayağız bir delikanlı.İftar saatinde iftarlık azığı ile çalıştığı taksi durağına gelirken,solcu teröristler tarafından hunharca katledilmişti.Suçu neydi; Ülkücü olmak,vatanını,Milletini özünden çok sevmek.Çalışkan olmak,büyüklerine saygılı, küçüklerini seven bir Türk Milliyetçisi.

“Bir ölüm vardır ki;ölümünde bile yeni bir dirilişin sembolü olur.Bir ölümde vardır ki;çevresine ölüm saçar,umutsuzluk aşılar,ölümü kutsar.İşte bunlardan birincisi güzelliğin sembolüdür, İkincisi kötülüğün simgesidir.Şehit denilince o:yaşamak için ölendir.Ben hep öyle hatırlıyorum.

O belkide, sonucu biliyordu.Hiç kimseye eyvallah etmedi,doğduğu yuvada ikamet ederse,bir baskın sırasında aileden birine zarar gelir,ölümün ikinci tarifi yaşanır diye,hep aileden uzak dururdu:O vatan uğruna ülküsünü yüceltti. Bu vatanı bize emanet eden ecdadımızın anaları, biricik evladını askere gönderirken:
“Git oğlum git,ya gazi ol ya şehit” diyorlardı.Canım Lokman’ım sen onlardan birisin.Sen şehitsin,sen kadakal ailesinin evladısın.Sen ölmedin aramızda yaşıyorsun.Seni göremiyoruz ama biri şehit dese,hep sen gelirsin aklıma.

Selam olsun Ecdadıma,selam olsun Gümüşane’ye,Selam olsun süle köyüne,selam olsun karadenize,selam olsun kahraman Türk şehitlerine,selam olsun Türkiye’me,selam olsun Türk Milletine,selam olsun sevgili lokman’ıma!

Ruhun Şad olsun “Lokman Kadakal”,rahat uyu mahşerde sende bizleri unutma.Allahın rahmeti bereketi üzerine olsun.
Mustafa Yılmaz Kadakal
14.Mart 2014.


yoruma kapalı.