Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

1 KASIM SEÇİM SONUÇLARINA DOĞRU.

8 Ekim 2015, by Mustafa kadakal, category Genel

Sn.Abdullah Gül,Sn.Bülent Arınç,Sn.Mehmet Ali Şahin,Sn.Binali Yıldırım ve eşlerinin dünden bugüne tavır ve üstü örtülü mesajları takip edilmeli.

Sn.Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı görevinin sona ermesi nedeniyle,köşkten ayrılmasına 1 gün kala beraber yola çıktığı arkadaşlarının olduğu teşkilat genel kurul kongresi yapıyor, Sn.Binali Yıldırım bu teşkilatın başkanlığa getirileceği söylenirken kongrede Sn.Ahmet Davutoğlu teşkilatın genel başkanlığına,ardından kurulacak olan hükümetin de başbakanlığına getirilmişti.

Zaten Sn.A.Gül Köşkte ayrılırken eşi Sn.Hayrünisa Gül hanım efendinin edası ve “İnfada başlatacağım” şeklindeki konuşmaları beraber çıktıkları yolda arkadaşları tarafından terk edildiğinin sinyallerini veriyordu. Hanımefendinin bu umulmadık konuşmaları, pimi başkasının elinde bulunan bir canlı bomba gibiydi. Zamanı geldiğinde bomba patlatılmaya hazır olduğunun sinyallerini veriyordu.

Sn.A.Gül her zaman olduğu gibi,ayrıldıktan sonra da çok kibar olan üslubunu, içinden geldiği teşkilatına olan sevgisini ve bağlılığını hissettirmeye çalıştığı dikkatlerden kaçmıyordu.Omuz verdiği,başını taşın altına koyarak desteklediği partisinin başına getirdiği arkadaşları tarafından çaktırmadan itibarsızlaştırıldığı beraber yola çıktığı arkadaşlarının davranışlarından belliydi.

Sn.A. Gül kırgın. Başköşeye oturtulup itibar edilmediğini, kenara itildiğini, görmemezlikten gelindiğini, düşünüyor ki, bu bir vâkıadır.

Halbu ki; Sn.A.Gül’ünde Sn.B.Arınç’ında akçalı işleri yoktu.Kundura kutusu nedir akıllarına bile gelmmiyordu.Akçalı işleri olanların onlara itibar etmeleri elbetteki beklenmemeliydi.

Kim nasıl ortaya çıkardıysa çıkarsın,17/24 Alık olayı bir “Vatan” hizmetidir. Bu tarihler aynı zamanda iktidarın kırılma noktasıdır.Tarih bu olayı sarı sayfalarında saklayacak, gün gelecek okunacaktır.Yok sayma uğruna, kanunlar, güvenlik görevlileri, hukuk alabora edilse de:

Muhtemeldir ki; T.C var oldukça,tarih boyunca geliştirilen zamana uyarlanan hukukta,Hakimler, Savcılar , güvenlik görevlileri çeşitli suçlamalarla etkisiz hale getirilse de, yarın hepsi görev başına gelecek ve yok olan değerleri tarihe yazacaktır.

İktidarın Milli Görüş gömleklileri Sn.Mehmet Ali Şahin ile Sn.Binalı Yıldırım’da Sn.Gül ve Sn.Arınç’la aynı yolda birlikte yürüyorlardı.Basına medyaya verdikleri sinyallerden ,itibarsız durumda oldukları belliydi.
B. Arınç, CNN Türk’te yayına çıktı. Satır aralarında içinden geldiği teşkilatın yönetimine ve siyaset yoluna beraber çıktığı “Reis”e ne kadar kırgın olduğunu can kulağı ile Dünya izledi.Gazetelerde sür manşetten yayımlıyordu.

1 Kasım’da aday olmaması için: “İnsanlar sevgiyle ayakta durabiliyorlar. Ama burada bir azalma eksilme de olmuşsa kabahatin kimde olduğu önemli değil, beraber siyaset yapamayacağınız insanlarla aranıza buzdan duvarlar girmeye başlamışsa, ara vermenin tam zamanı demiş olabiliriz.” diyor.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Millet Vekili Seçimlerinde birçok seçmenin “Umutsuz” olduğu,bir çok seçmenin de “küskün” oldukları izlenmektedir.Öyle sanıyorum ki; bu sefer tek başına iktidar olabilecek bir parti görünmüyor. Hazan mevsiminde olduğumuzdan mı yoksa?

Vatanın bağrına düşman, dayamış hançerini,
Yokmudur kurtaracak, bahtı kara maderini…!

Umarız ki; Umutsuzlar,küskünler doğru karar versin sandık başına gitsinler..! Benim yanıldığıma inanayım. İmdi,

Yurdumuzun genel durumu çok vahim durumda olduğu kanaatindeyim.

1kasım seçimleri bütün seçmenleri şaşkına götürecek sonuçlar doğuracağı kanısandayım.
Yurdumuza Milletimize hayırlı olsun.

Tahmini seçim sonuçları:
AKP %36 CHP %30 MHP %18 HDP %13 Diğer %3


Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?