Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

TAYYİP ERDOĞAN’IN “BÜYÜK DAVA” SI NE OLABİLİR?

21 Temmuz 2014, by Mustafa kadakal, category Genel

Cumhur başkanının halk tarafından seçilmesi ‘vesayetler tarihi’nin bu ülkede kapatılması olduğunu sıkça ifade etmektedir.Doğru söylüyor,ancak daha refah partisinin Beyoğlu ilçe başkanı iken,ABD nin ajanlarına verdiği sözler ne olacak? (Morton Abramowitz) Acaba ,genç yaşta İstanbul Büyük Şehir belediye başkanlığına seçilmenin,ardından kurmuş olduğu siyasi partinin (AKP) birden bire parlayan yıldız olması tesadüf müdür? Mahpusta yatarken,iktidar olmuş bir siyasi partiye seçilmesi,parlementoya girer girmez başbakan olması da bir yana.AKP yi kurmadan önce ekibi ile Amerika’ya gidip hicazet almasını göz ardı edebilirmi? Cumhur başkanının halk tarafından seçilmesi; bu ülkede ‘vesayetler tarihi’nin kapatılmasıdır.”Bunu böyle bilelim diyor” AKP yi kurarken kabul ettiği Amerikan vesayeti ne olacak? Amerikan vesayeti bu ülkede kapanacak mı? Tayyip Erdoğan halk tarafından cumhurbaşkanı seçilirse: acaba “Amerikan vesayeti” Türkiye’de yenimi başlıyor olacak.

Tayyip Erdoğan daha RP Beyoğlu İlçe Başkanı iken, Morton Abramowitz ile görüşmüş ve CIA’nın önemli şeflerinden Graham Fuller ile temasa geçmişti. Erdoğan, Amerika’nın Adana Konsolosu Elizabeth Shelton, ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Caroline Hagins, ABD Büyükelçilik Siyasi İşler Müsteşarı Silwer Lawrens ve CIA görevlisi Kenny Bob ile de görüşüyordu! .

Tayyip Erdoğan’ın “Yeni Türkiye Cumhuriyeti” projesi,Amerika’nın siyasi işler temsilcisi Graham Fuller’in yazdığı kitaptan alıntıdır.Bu kitabın özeti ise;Amerika’nın dünya siyaset temsilcilerinin (ajanları) yaptığı bir toplantıda, kuran-ı kerimi göstererek, bu kitabı Müslümanların elinden almadıkça biz onları yenemeyiz demişti.ABD adına, Dinesh D’Souza’nın “Biz İslam köktenciliğini dönüştürmeliyiz, onları liberalleştirmeliyiz” diye başlattığı fikir jimnastiği, Türkiye’nin ‘Truva Atı’ olarak kullanılmasıyla bütün Orta Doğu’yu işgal etme girişimine işte böyle dönüştürüldü.

“Kenya kurucu devlet başkanı, ‘Kenu Kenyattu’ ilginc bir sozu:
” Batililar geldiklerinde ellerinde Incil , bizim elimizde topraklarimiz vardi.Bize gozlerimizi kapayarak dua etmesini ogrettiler.Gozlerimizi actigimizda ise bizim elimizde Incil , onlarin elinde ise topraklarimiz vardi.”

Tayyip Erdoğan bizim “Büyük davamız” derken “yeni anayasa” yapmayı hedef gösteriyordu.Yeni anayasada Türk’lüğü milletin adı olmaktan çıkarmayı hedeflediklerini yüzlerce defa söylediler.T.C. resmi tabelalardan silmekle denemeye başladılar. “yeni anayasa” yı kim yapar,yeni kurulan bir devletin kurucuları yapar.Yoksa Türk’lük, Türkiye Cumhuriyeti gibi milli dinamiklerle niçin uğraşsınlar.Tayyip Erdoğan’ın ikinci büyük davası başka ne olabilir? Ayrıca AKP nin üst düzeyde bulunan kitlelerin 12 yılda nasıl zenginleştiğini de unutmamak lazım.

Tayyip Erdoğan her seçimde neden başarılı oluyor? Aldığı vesayet ile çoğunluğun oyunu alabilmesi için vatandaşları iki grup yaparak kendisine mecbur etti.Bunlardan 1.si zenginler kulübü,2.si avantacı avantacılar grubu.Nasıl yaptı,Türkiye’de 52 milyon seçmen var.Bunlardan 17 Milyon seçmen hiç yorulmadan çıkar sağlıyor.Nasıl mı?Yeşil kartla,Sosyal dayanışma yardımlaşma vakfından aylık yardım alıyor,gıda ve iaşe yardımını alıyor,yaşlı ve hastalarına bakım ücreti alıyor, bir aileden birkaç kişi olunca bundan iyisi varmı? Diğer zenginler sınıfı ise,devlet ihalelerini,devletin teşvik kredilerini istediği zaman rahatlıkla alıyor,gizli havuzların payını da yatırıyor. Neden AKP ye oy veriyorlar,Tayyip Erdoğan kazanamaz ise bu çıkar sağlayan, haybeciler nereden çıkar sağlayacaklar. Yoksa Tayyip Erdoğan’ın sitemlerine hakaretlerine, boyun eğilir mi? Türkiye’nin dış borcu 12 yılda 550 milyar dolara çıkmış, 12 yılda 550 milyar dolar borçlandık, işte bu çıkarcılara harcadık. Acaba “Büyük davamız” dediği bu mudur?

Tayyip Erdoğan’ın “Büyük dava” dediği bunlar olabilir! Siyasi davasının ise,bugün Irak,Suriye,Mısır’da faaliyet gösteren, bu ülkeleri kana bulayan,halkını sefil duruma düşüren El kaide-El nursa-Müslüman kardeşler,İŞID gibi örgütlerden bir farkı yoktur.Çünkü,silahımızı paramızı ve gıdalarımızı bile bu örgütlere gönderiyoruz.Bu örgütleri besleyen,lojistik destek sağlayan ve faaliyet göstermelerini sağlayan acaba kimler olabilir. “Büyük dava” din kardeşlerimize yardım adı altında silah gönderip kendileri ile savaştırmak, kendi kendilerini öldürüp yok olmalarını sağlamak mı? “Bir İhtimal daha var oda” Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünü zayıflatıp, bu vatanı emperyalist devletlere peşkeş çekmek mi? Takdirlerinize sunuyorum…



Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?