Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

TÜRK BAYRAĞI’NA İHANET!

11 Haziran 2014, by Mustafa kadakal, category Genel

“Bayrakları bayrak yapan,üstündeki kandır”
Güneydoğu’da yaşananlar Türkiye Cumhuriyeti’ne Türkiye Devletine ,Türkiye’nin Cumhur Başkanına,Başbakanına,TBMM ne ,Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Türk Milletine en ağır ihanet sayılır. Terör örgütü tarafından karakol inşaatları, şantiyeler basılmadı mı? iş makineleri yakılmadı mı? Yollar kapatılmadı mı? Kaymakam ve askerler Kaçırılmadı mı? Güvenlik güçlerine (Askere,polise) silahla saldırılmadı mı? Binlerce askerimiz şehit edilmedi mi? Güneydoğuda ki Köylerin,şehirlerin adları değiştirilmedi mi? Şehirlerarası yollar günlerdir trafiğe kapatılmadı mı? Diyarbakır’ Büyük şehir Belediye başkanlığına yeni seçilen başkan bölgedeki petroller bizimdir demedi mi? En son olarak TSK nin Türk Hava Kuvvetleri’nin 2.büyük hava taktik kuvvetleri karargahında göndere çekili bulunan, Türk Milletini Temsil eden,onurumuz,namusumuzu bayrağımızı indirmediler mi? Ayaklar altında tebelenip,çöpe atmadılar mı ? Terör örgütünün (PKK) dağa kaçırdığı küçük yaştaki çocukların anneleri günlerdir gece gündüz feryat ederken,Türkiye’nin başkenti Ankara’da kendi okulunda (S.B. fakültesi) normal Sınavına giremeyen öğrenciler başka okulda sınava götürülmedi mi?

Bunları bir bütün olarak değerlendirdiğimiz zaman; Bunlar ihanet değildir de, nedir?

Bu vatanın her karış toprağı şehit kanı ile sulanmıştır.Türk bayrağı rengini istiklal savaşında gece devam eden savaşta bir çukura biriken ve göl olan şehitlerin kanı rengini, üzerindeki ay yıldız ise bu kan üzerine yansıyan gökteki ay ve yıldızlardır.Canı pahasına kanlarını akıtan ve hayatını seve seve veren şehitler,Türk milletinin temsilcileridir.Bayrak asla indirilemez,emanet ettiğimiz güvenlik güçlerimiz canı pahasına da olsa bayrak göklerde dalgalanacak ve inmeyecektir.

“Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,benim iman dolu göğsüm gibi ser Haddim var”
Bu vatana ihanet etmek isteyenler,tarihe bir göz atsalar neler olduğunu çok iyi anlayacaktır.Boşuna kimse bu milletin sabrını denemesin!Bedeli çok ağır olur,ifadesi tarihe sığmaz.

“Kükremiş sel gibiyim,enginlere sığmam,taşarım”

Hafta sonu Türk Milliyetçileri, bayrağın indirilmesi olayını protosto etmişti.Bu protosto aslında bir uyarıdır.Bayrak indirme olayını herkes içine sindirmiş gibi görünüyor.Eyyy Ulusalcılar,eyyy Milli görüşcüler, eyyy sivil toplum örgütlerinin temsilcileri nerede idiniz?.Söz sırası geldiğinde kimseye sıra vermiyordunuz.Sanmayın ki; bayrağı indirenler emellerine erişirse size söz sırası verecekler.Meydanlarda nutuk atanlar,sanmayın ki; Diyarbakır’a gideceksiniz, yada güney doğu bölgesi hakkında konuşabileceksiniz.Bırakın güney doğuyu, Diyarbakır’ Ankara,İstanbul,İzmir bile tehlikede.

“Çözüm süreci”

Neyin çözüm sürecidir.Bu süreç,kaç kabuk değiştirdi,kaç isim altında anlatıldı.Dün çok gizli olarak konuşuluyordu,bugün meşrulaştırıldı.Basın medya aleni olarak yayın yapıyor.Devleti yönetenler terör örgütü ile işbirliği halinde.Hükümetin tutumu terör örgütünü gittikçe güçlendiriyor.Devletin güvenlik güçleri dağıtıldı.TSK üst düzey komutanları mesnetsiz suçlamalar ile ağır hapis cezalarına,müebbet hapislerle cezalandırıldı.Adalet işlemez hale getirildi.Türkiye silah üretmediği halde,yurt dışına silah sevkiyatı yapıldı.Türkiye’nin gündemi bununla uzun süre meşgul edildi.Belli ki yıllardır yurdumuzun güvenliği için sağlanan, silahlar elden çıkarıldı. Türkiye’nin jeopolitik durumu hakkında  gizli görüşme yapan,Dışişleri bakanı,Milli Savunma genel sekreteri,mit müsteşarı kriz durumunda yurt dışına çıkarma yapalım diye konuşulurken Milli savunma genel sekreteri elimizde mühimmat kalmadı,acilen mühimmat üretmeliyiz aksi halde; iki ayda pes ederiz demişti.(Servis yapılan gizli görüşme metni TV den izledik)Güneydoğuda devlet yönetimi yok gibi görünüyor.Yurdumuz her geçen gün kaos ortamına sürüklenmektedir.Bu kadar ihanete bu milletin dayanma gücü yoktur.

1970 li yıllardan ders alınmalıdır.Bu millet biri birini öldürürken Kıbrıs meselesini gündeme getirilmişti.Ne oldu? Kamplara bölünmüş insanlar biri birlerini öldürürken tek vücut halinde bütünleşti.Sonucunda bütün dünya milletleri hüsrana uğradı.Şimdi bile bu milletin bütünlüğünü hiç kimse bozamayacaktır.

Aslan ile tilkinin hikayesi ile bitirelim:Aslan ormanda gezerken, bir kedi ile karşılaşır.Kediye derki,gel buraya bakalım, sen bana çok benziyorsun.Neden bu kadar küçük kaldın,anlat bakalım.Kedi bir ah çeker; kıralım bu insaoğlu yokmu? işte ondan.Aslan:Bu insanoğlu da kimdir.Kedi, ileride biri odun kesiyor der.Kedi önden,aslan peşine oduncunun yanına gelirler. Aslan oduncuya kükreyerek; sen bu yaratığı neden böyle küçük düşürdün der.Oduncu baltasını hızlıca ağaca saplar,baltanın sapı ile uğraşır çıkaramaz.Oduncu, aslana derki sen çok  güçlüsün tırnaklarını şu aralığa sok ağacı ayır baltamı çıkarayım ve sana doğrusunu anlatayım.Aslan tırnaklarını ağacın arasına sokar,ağacı ayırmaya çalışınca,oduncu baltasını çıkarır.aslanın parmakları koca ağacın arasında kalır.Bu defa aslan uğraşır acıyan parmaklarını çıkaramaz.Oduncuya yalvarmaya başlar;insaoğlu istersen beni de biraz küçült ama bu kedi kadarda küçültme der.

“Günün ağardığını gördüğüm gibi görüyorum ki: bu millet bir gün uyanacak,Türk bayrağı,Türk Milleti var oldukça göklerde dalgalanacaktır”

Bu vatan toprakları kutsaldır.Türk Milleti yüce bir kahramandır.Küçültmeyi asla kabul etmez.



yoruma kapalı.