Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

TÜRKİYE EMPERYALİZM’İN OYUN ALANI MI?

18 Temmuz 2014, by Mustafa kadakal, category Genel

Dünyanın neresinden bakarsanız bakınız,Türkiye sanki oyun alanı gibi görünüyor. Neden mi? Siyaset alanında takımın kulüpleri,doğulu ve batılı süper güçlerin olduğu anlaşılmaktadır.Fetullah Gülen vakfı Dünyanın 166 ülkesinde 3 er 5 er okul açmış,dili İngilizce olmak üzere eğitime devam ettiğini görüyoruz.Böyle bir itibarı güçlü devletler bile elde edemiyor.Türkiye’de yaşayan ‘kürtlere özgürlük’ sloganıyla 76 milyonluk Türkiye devletini hiçe sayarak yaptığı ‘Terör’ faaliyetleri ile 40 bin vatandaşımızın ölümüne sebep olan PKK lideri Abdullah Öcalan her şeye rağmen zata mahsus bir mahkemede yargılanıp,eşi benzeri bulunmayan bir hapishanede keyif sürmektedir.

Başka bir pencereden baktığımız zaman,Mesut Barzani yaklaşık 50 yıldır dağda terör örgütü lideri iken, Irak’ta çok sayıda insanı katletmiş,Irak devletinin yıkılmasına libero olmuş,ülkesini ve milletini dünyanın gizli güçlerine,ABD ve AB emperyalizmine teslim etmiştir.Suriye devlet başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti başbakanı ve hükümetleri ile itibar sahibi olduğu bilinmektedir.Her nedense Mesut Barzani yakın zamanda Diyarbakır’da yapılan açık hava mitingine TC.Başbakanından önce geliyor,belediye başkanı tarafından karşılanıyor.TC.Başbakanı Miting alanına geldiği zaman Mesut Barzani tarafından ‘Kürdistan’ın başkentine hoş geldiniz’ diye karşılanıyor. Anlaşılıyor ki; verilmiş taahhütler var ve takımlar arasında şike var.

Suriye ile Türkiye meselesine gelince: Birkaç yıl önce Suriye ile Türkiye sınırı (900 km) yakın zamana kadar sınır güvenliği için mayın döşeli idi,bu mayınların sökülmesini israil’e ihale ettik sınırlarda bulunan güvenlik güçlerimizi pasif hale getirdik,Suriye sınırını yol geçen hanına çevirdik.Suriye’de kaos çıkmasına yardımcı olduk.Suriye halkı kendi içinde örgütlendi,bu örgütlere silah verdik,iç savaş çıkınca, yaralıları yurdumuza taşıdık hastanelerimizde tedavi ettirdik.Suriye devlet başkanı Beşşar Esat dostumuz iken devrilmesi için savaş açtık.Şimdide 1,5 milyon Suriye’liyi besliyoruz.Dünyanın süper kulüpleri izin verseydi belki de Suriye ile savaşa girecektik.Türkiye’nin Suriye ile bir sorunu olduğunu düşünmüyorum.Buna rağmen aradaki husumetin dünyanın güçlü devletleri olan super kulüpler tarafından oluşturulduğu açıkça ortaya konulmaktadır.

Tayyip Erdoğan tarafından Fetullah Gülen cemaatına savaş açılması meselesine gelince olay biraz daha farkındalık kazanmaktadır. MEB Özel dersanelerin kapatılma kararını almıştı.17-25 Aralık 2013 tarihlerinde başbakanın oğlu,içişleri bakanı,çevre bakanı ve Avrupa Birliği bakanlarının büyük yolsuzlukları cumhuriyet savcılarınca ortaya atılarak takibe alınmıştı.Tayyip Erdoğan,paralel devletin olduğunu,bu suçlamaların montaj olduğunu meydanlarda bağıra bağıra beyan etmişti.Devletin gizli örgütleri vardır,bunlar başbakana hiçmi bilgi vermediler.Yolsuzluk olayı ortaya çıkıncaya kadar,paralel devlet vardı da neden açıklanmadı.Yolsuzlukları tespit eden ve soruşturma başlatan savcılar,daha önce devlet tarafından ödüllendirilmedi mi? Zırhlı aracı savcıya tahsis edilmedi mi? Ne oldu da yolsuzluk olayı ortaya çıkınca,savcılar,hakimler,polisler mahkemeler bunların hepsi suçlandı.Dünyanın hiçbir ülkesinde görülmemiş bir şekilde bunların hepsi darmadağın edildi.

5-6 Yıl önce Milli Güvenlik kurulu fesih edildi. Milli Güvenlik kurulunda görev yapmış olan silahlı kuvvetler mensupları sebepsiz yere suçlandı.Ömür boyu mahküm edildiler,15-20 sene ceza aldılar,17-25 Aralık yolsuzluk olayı ortaya çıktıktan sonra, bir kılıfına uydurmak suretiyle müebbet hapis mahkumları,15-20 seneye mahkum olanların hepsi serbest bırakıldı.Bu ülkede general olmak o kadar kolay mı? Ömrünü devletin ve milletin güvenliği esasına dayalı hizmete adamış insanlar, savaş esirlerine bile yapılamayacak eza ile ceza çektiler.Bu insanların kaybolan yıllarını kim geriye verecek.Bundan böyle bu ülkenin çocukları hangi güvence ile subay, general olmak için özen gösterecek.Bir asırlık Türkiye Cumhuriyetinin Tüm kültür dinamikleri yok ediliyor.Cumhuriyet dinamiklerinin tamamı ortadan kaldırılmak üzeredir.Büyük Türkiye komşuları ile barışık değil,Dünya ile barışık değil,vatandaşları ile barışık değil, bu nasıl devlet anlayışıdır, Türkiye Dünya siyasetinin oyun bahçesi midir?

Abdullah Öcalan,Fetullah Gülen,Mesut Barzani,Beşşer esat,Tayyip Erdoğan Dünyayı yöneten dev kulüplerin adına oynayan birer libero’dur.Türkiye gerekli önlemleri almadığı takdirde, dünyanın kanlı siyaset alanı yapılmak istenmektedir.Türkiye Cumhuriyeti dinamikleri ile kimse oynamaya kalkmasın,Türk Milletinin sabrını kimse taşırmasın, bedeli çok ağır olur.
“Ne Mutlu Türk’üm diyene”



Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?