Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

TÜRKİYE’DE NELER OLUYOR?

20 Nisan 2014, by Mustafa kadakal, category Genel

Askerlik görevimi ifa etmek üzere ,1968-1970 Yılları arasında  er öğretmen olarak, Anadolu’nun güney doğusunda ilçe merkezine 12 km. yaya gidilerek varılacak bir köye atanmıştım.Köy muhtarı ile tanıştıktan sonra,ormanlık bir yoldan 6 saat yürüyerek ulaştığımız köyde okulu görememiştik.Muhtar,virane olmuş bir ahırı göstererek işte sana okul dedi.Kendi İmkanlarımla onardığım bu yapıda vazifeme başladım.Kuş uçmaz, kervan geçmez bu yörede şahit olduğum olaylar,yabancıların köyde yaptığı sohbet toplantıları,ardından yaratılan psikolojik baskılar  Türkiye Cumhuriyeti’ nin  girdiği girdabın başlangıcıydı.

“Olur mu ? böyle olurmu? kardeş kardeşi vurur mu?”  Ülkemizde siyasi haraketler başlatılarak,geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz, fikir akımları ile  sağ ve sol gruplara bölünmüştü.Öyle bir kaos yaratıldı ki; gizli odaklar tarafından suikast silahları sabahtan öylen vaktine kadar “SOL” guruba, öyleden sonra aynı silahların “SAĞ” gruba verilerek gençlerimiz öldürülüyor aileleri göz yaşlarına boğuluyordu.Anarşi ve terör öyle tırmandı ki parlemento’ya millet vekillerine kadar uzanmıştı.

12 Eylül 1980 tarihine kadar 5500 genç evladımızın öldüğünü basından öğrendik.Milletimizin bağımsızlığa kavuşması,vatanımızın düşman işgalinden kurtulması için İstiklal harbinde ölen şehitlerimiz kadar,bu milletin genç evlatları birbirini ne hak yere öldürdüklerini öğrendik.Ölenlerin hepsi de bu vatanın evlatları,evladımız ciğer paremizdir.Hepsini rahmetle anıyorum,nur içinde yatsınlar.12 Eylül 1980 Gece yarısı kahraman Türk ordusu idareye el koydu akan kanı durdurdu.

Bundan sora anarşi ve terör durdu.Ancak;bu kutsal vatanı bölmek isteyen gizli güçler durmadılar.12 eylül 1980 tarihinde Türk Slahlı Kuvetlerinin başlatmış olduğu “Cumhuriyeti koruma ve kollama harekatı” ile bozulma noktasına gelen Özgürlük ve demokrasi, yeniden tesis edildi.Sivil yönetime yeniden geçildi.Ülkemizi kaos ortamına sürükleyen gizli güçler (Türk vatanını bölmek,cumhuriyeti yok etmek,Türk Milletini kontrol altına almak,Türkiye coğrafyasındaki yer altı ve yer üstü zenginlik kaynaklarına el koymak isteyen,Türk Milletini köle etmek isteyen güçler)  1980 harekatından sonra emellerine ulaşamayınca; Türkiye’nin bütünlüğünü koruyan ve Dünyanın 5.büyük ordusunu (TSK) hedef alarak itibarsızlaştırma çalışmalarına başladılar.(Kadınlarımızın baş örtüsünü,din inancımızı malzeme yapmaya başladılar. Baş örtülü bayanların ordu evlerine alınmadığı,öcü muamelesi yapıldığı,devlet dairelerine alınmadığı,camilerin TSK tarafından bombalanacağı gibi sloganlar yayıldı) 1980 Öncesi anarşi ve terör olaylarının yerini bu defa kürt harekatları PKK terörü aldı.Uluslar arası ekonomik kararlar alınarak Türkiye’nin ekonomisi dar boğaza sokuldu.Türkiye’nin siyasi örgütleri birbirine düşürülmüştü.

1998 de kurulan 57.hükümet dönemi anarşi terör “0″ noktasına çekildi.Ekonomi krizden kurtulup düzeltilmişti. 1999 Da meydana gelen marmara depreminde,17 bin vatandaşımız hayatını kaybetti.Geride kalan yakınları da yersiz ve evsiz kalmıştı. Günümüzde ihtiyaç sahipleri 3-5 ayda kiralık ev bulamazken 57.hükümet kışa girmeden evleri virane olmuş insanlara, prefabrik evleri yaparak barınmalarını sağlamadı mı? Ne yazık ki:Bu durumdan yararlanan Emperyalist güçler, (Gizli dış güçler) oyunlarını açık oynamaya başladı, 57.hükümetin yürütme organı (Demokratik sol Parti-Milliyetçi Haraket Partisi-Anavatan partisi) bölmeye ve hükümet düşürmek için her türlü oyunları oynadılar.Siyasi irade ise,devlet zarara uğramasın diye  Sine-i Millete gitme “Erken seçim” kararı aldı.



Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?