Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

Mustafa KADAKAL

TÜRKİYE’NİN SİYASİ DURUMU

6 Şubat 2014, by akindemirok, category Genel

Askerlik görevimi ifa etmek üzere ,1968-1970 Yılları arasında er öğretmen olarak, Anadolu’nun güney doğusunda ilçe merkezine 12 km. yaya gidilerek varılacak bir köye atanmıştım.Köy muhtarı ile tanıştıktan sonra,ormanlık bir yoldan 6 saat yürüyerek ulaştığımız köyde okulu görememiştik.Muhtar,virane olmuş bir ahırı göstererek işte sana okul dedi.Kendi İmkanlarımla onardığım bu yapıda vazifeme başladım.Kuş uçmaz, kervan geçmez bu yörede şahit olduğum olaylar,yabancıların köyde yaptığı sohbet toplantıları,ardından yaratılan psikolojik baskılar Türkiye Cumhuriyeti’ nin girdiği girdabın başlangıcıydı.

“Olur mu ? böyle olurmu? kardeş kardeşi vurur mu?” Ülkemizde siyasi haraketler başlatılarak,geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz, fikir akımları ile sağ ve sol gruplara bölünmüştü.Öyle bir kaos yaratıldı ki; gizli odaklar tarafından suikast silahları sabahtan öylen vaktine kadar “SOL” guruba, öyleden sonra aynı silahların “SAĞ” gruba verilerek gençlerimiz öldürülüyor aileleri göz yaşlarına boğuluyordu.Anarşi ve terör öyle tırmandı ki parlemento’ya millet vekillerine kadar uzanmıştı.

12 Eylül 1980 tarihine kadar 5500 genç evladımızın öldüğünü basından öğrendik.Milletimizin bağımsızlığa kavuşması,vatanımızın düşman işgalinden kurtulması için İstiklal harbinde ölen şehitlerimiz kadar,bu milletin genç evlatları birbirini ne hak yere öldürdüklerini öğrendik.Ölenlerin hepsi de bu vatanın evlatları,evladımız ciğer paremizdir.Hepsini rahmetle anıyorum,nur içinde yatsınlar.12 Eylül 1980 Gece yarısı kahraman Türk ordusu idareye el koydu akan kanı durdurdu.

Bundan sora anarşi ve terör durdu.Ancak;bu kutsal vatanı bölmek isteyen gizli güçler durmadılar.12 eylül 1980 tarihinde Türk Slahlı Kuvetlerinin başlatmış olduğu “Cumhuriyeti koruma ve kollama harekatı” ile bozulma noktasına gelen Özgürlük ve demokrasi, yeniden tesis edildi.Sivil yönetime yeniden geçildi.Ülkemizi kaos ortamına sürükleyen gizli güçler (Türk vatanını bölmek,cumhuriyeti yok etmek,Türk Milletini kontrol altına almak,Türkiye coğrafyasındaki yer altı ve yer üstü zenginlik kaynaklarına el koymak isteyen,Türk Milletini köle etmek isteyen güçler) 1980 harekatından sonra emellerine ulaşamayınca; Türkiye’nin bütünlüğünü koruyan ve Dünyanın 5.büyük ordusunu (TSK) hedef alarak itibarsızlaştırma çalışmalarına başladılar.(Kadınlarımızın baş örtüsünü,din inancımızı malzeme yapmaya başladılar. Baş örtülü bayanların ordu evlerine alınmadığı,öcü muamelesi yapıldığı,devlet dairelerine alınmadığı,camilerin TSK tarafından bombalanacağı gibi sloganlar yayıldı) 1980 Öncesi anarşi ve terör olaylarının yerini bu defa kürt harekatları PKK terörü aldı.Uluslar arası ekonomik kararlar alınarak Türkiye’nin ekonomisi dar boğaza sokuldu.Türkiye’nin siyasi örgütleri birbirine düşürülmüştü.

1998 de yapılan “GENEL İDARE SEÇİMLERİ” sonucunda siyasi örgütlerden hiç biri hükümeti kuracak çoğunluğu alamayınca;koalisyon hükümeti kurulmuştu. Seçim öncesinde çok çeşitli siyasi görüş ayrılığında olan üç ayrı siyasi parti (DSP+MHP+ANAP) Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir uzlaşma ile 57.hükümet kuruldu, Dünya Milletlerinin başını döndüren . ekonomi kısa sürede düzeldi, anarşi ve terör uygulanan siyasi otorite ile “0″ noktasına çekildi. Türkiye layık olduğu huzura kavuştu. Ne yazık ki;Emperyalist güçler (Gizli dış güçler) oyunlarını açık oynamaya başladı, emelleri 57.hükümet tarafından engellendiğini gördüler.Bu seferde siyasi partileri bölerek mevcut hükümeti çalışamaz hale gelecek plan uygulamaya başladılar.(Demokratik sol Parti-Milliyetçi Haraket Partisi-Anavatan partisi) Sine-i Millete gitme “Erken seçim” kararı aldı.

2002 Yılında yapılan “GENEL İDARE SEÇİMLERİ” sonrasında:1998-2002 sürecinde yeni kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi 3 dönem üst üste iktidar oldu ve ülkeyi yönetmektedir.12 yıldır Türkiye’nin nasıl yönetildiğini izlemekteyiz.

Türk Milletinin bir evladı olarak büyük endişeler içindeyim.Türkiye’de uygulanmakta olan ABD nin hazırladığı, AB nin denetlediği, taşeronluğunu da Türkiye hükümetine yaptırdığı BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ. ile Cumhuriyet Türkiye’sinin birlik dinamikleri yok edilmekte olduğunu düşünüyorum. Umarım ki: Türkiye,IRAK, MISIR, LİBYA,SURİYE olmasın.

Yazı hakkında ne düşünüyorsun ?